به سایت موسسه صندق بازنشستگی شرکت صنایع مس ایران خوش آمدید!

اخبار تازه

3

طرحی مطمئن برای آینده بازنشستگان صنعت مس

طرحی مطمئن برای آینده بازنشستگان صنعت مس؛

کلنگ پروژه خط تولید آهن اسفنجی جهان فولاد سیرجان با مشارکت شرکت مس، صندوق بازنشستگی مس و گل گهر به زمین خورد

با حضور محمد جواد فدایی استاندار کرمان، شهباز حسن‌پور نماینده سیرجان در  مجلس شورای اسلامی و دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی مس، مهندس جمشید ملارحمان مدیرعامل گل گهر، مهندس آرمان حسنی مدیر عامل موسسه صندوق بازنشستگی شرکت مس، مهندس حسین احمدی مدیر مجتمع مس سرچشمه، مهندس علی عباسلو مدیر عامل مجتمع جهان فولاد سیرجان و جمعی از مسئولان استان کرمان و سیرجان کلنگ پروژه خط تولید ۱.۷ میلیون تنی آهن اسفنجی و پروژه ۱.۲ میلیون تنی ذوب و تولید شمش کارخانه جهان فولاد سیرجان به زمین زده شد.


به گزراش روابط عمومی صندوق بازنشستگی شرکت مس، محمد جواد فدایی استاندار کرمان در حاشیه این مراسم گفت: در اجرای طرح های توسعه آهن و فولاد در این منطقه پروژه آهن اسفنجی با  ظرفیت یک و هفت دهم میلیون تن در سال و طرح کارخانه ذوب و تولید شمش با ظرفیت یک و دو دهم میلیون تن شمش در سال امروز عملیات اجرایی شان آغاز شد که نقش مهمی در تولید و تکمیل زنجیره تولید فولاد در استان و کشور دارد.

وی افزود: این طرح ها با اعتبار ۵ هزار میلیارد تومان و ۱۵۰ میلیون یورور از سرمایه گذاری گل گهر، جهان فولاد و مس سرچشمه به انجام می رسد و نکته حائز اهمیت این طرح ها این است که اشتغال پایداری برای جوانانی دارد که در پروژه های دیگر مشغول بودند و حالا آن طرح ها به بهره برداری رسیدند و این کارگران و مهندسین در این دو پروژه بزرگ به کار خود ادامه می دهند و از بیکاری شان جلوگیری می شود.

علی عباسلو مدیرعامل مجتمع جهان فولاد سیرجان نیز  با بیا اینکه در شش ماه اول سال در بخش آهن اسفنجی ۴۳ درصد و در بخش فولاد ۸ درصد افزایش تولید داشته ایم، افزود: فاز دوم زنجیره فولاد این شرکت از امروز با حمایت سهامداران این شرکت آغاز شد و امروز آهن اسفنجی طی ۳۰ ماه آینده و شمش فولاد شماره ۲ طی ۴۰ ماه آینده به بهره برداری می رسند.

توسعه‌ای برای جهش تولید

علی عباسلو مدیر عامل مجتمع جهان فولاد سیرجان گفت: کارخانه اکسیژن جهان فولاد هم بزودی راه اندازی خواهد شد و امیدواریم در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با جهش تولید بتوانیم در این زمینه موفق عمل کنیم.

وی تصریح کرد: میزان اشتغالزایی کارخانه احیا مستقیم شماره ۲ با سرمایه گذاری ۲۷۰۰ میلیارد در زمان بهره برداری ۲۰۰ نفر و در زمان اجرای طرح ۳۵۰ نفر و غیر مستقیم ۶۰۰ نفر می باشد و همچنین کارخانه فولاد سازی شماره ۲ با سرمایه گذاری ۳۰۰۰ میلیارد تومان و میزان اشتغالزایی مستقیم آن در زمان بهره برداری ۵۰۰ نفر و در زمان اجرای طرح ۸۰۰ نفر و غیر مستقیم ۱۵۰۰ نفر است.

زنجیره فولاد در منطقه کامل می شود

شهباز حسن پور رئیس مجمع نمایندگان استان نیز گفت: تصمیم گیری و تصمیم سازی مهندسین معادن و جوانان موجب شد تا امروز شاهد عملیات اجرایی طرح هایی باشیم تا زنجیره فولاد در منطقه تامین شود و در حال حاضر ۱۰ میلیون تن آهن اسفنجی در کشور کمبود داریم تا زنجیره و بازار فولاد تکمیل شود.

وی افزود: سهامداران این دو طرح مهم به زودی کار را به پایان می رسانند و توسعه گل گهر نیز نقش مهمی در تکمیل صنایع فولادی کشور دارد.

گفتنی است؛ شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان ابتدا در سال 1388 توسط شرکت توسعه و آبادانی استان کرمان که از شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران است، تشکیل شد و پس از تغییراتی در سهام‌داران، هم‌اکنون 51 درصد سهام آن متعلق به شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و شرکت‌های وابسته ، 37 درصد سهام متعلق به صندوق بازنشستگی شرکت مس و شرکت‌های تابعه و 12 درصد متعلق بهشرکت ملی صنایع مس ایران است.